Skip to main navigation Skip to content

Zawody w paraujeżdżeniu na FEI World Equestrian Games™ 2018 w Tryon

FEI World Equestrian Games

09/19/2018

Sanne Voets (Holandia), Stinna Tange Kaastrup (Dania) i Sophie Wells (Wielka Brytania) zdobyły złote medale w zawodach w paraujeżdżeniu na igrzyskach jeździeckich FEI World Equestrian Games™ 2018 w Tryon (USA).

We wtorek 18 września 2018 roku holenderska zawodniczka Sanne Voets wraz ze swoim wałachem Demanturem N.O.P. zajęła pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym na poziomie IV na Mistrzostwach Świata w Paraujeżdżeniu w ramach Światowych Igrzysk Jeździeckich 2018 (FEI World Equestrian Games™), które odbyły się w Tryon (USA). Tuż za nimi uplasował się Rodolpho Riskalla z Brazylii z ogierem Don Henrico oraz Dunka Susanne Jensby Sunesen startująca w parze z klaczą CSK’s Que Faire.

Tego samego dnia Stinna Tange Kaastrup (Dania) i jej wałach Horsebo Smarties zwyciężyli w konkursie indywidualnym na poziomie II Mistrzostw Świata w Paraujeżdżeniu. Drugie miejsce zajęli Austriak Pepo Puch i wałach Sailor’s Blue, a trzecie Nicole den Dulk z Holandii i wałach Wallace N.O.P.

Z kolei zwycięzcami konkursu indywidualnego na poziomie V Mistrzostw Świata w Paraujeżdżeniu zostali Brytyjka Sophie Wells i jej wałach C Fatal Attraction. Srebro zdobyli Frank Hosmar z Holandii i wałach Alphaville N.O.P., a brąz trafił do Niemki Regine Mispelkamp.

W dowód uznania za odniesione zwycięstwa szwajcarska firma zegarmistrzowska Longines z przyjemnością obdarowała wszystkich medalistów eleganckimi zegarkami.